Lębork24

Wiadomości > Kultura > Biblioteka ponownie otwarta -...

Biblioteka ponownie otwarta - chętnych nie brakuje

wyświetlony 1827 razy
Change text size Save as PDF RSS

W środę 6 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku otworzyła wypożyczalnię bibliotecznych zbiorów. Ruch przez pierwsze dwa dni był bardzo intensywny, przy uwzględnieniu ograniczeń i zasad bezpieczeństwa w okresie epidemii

W dziale dla dorosłych dziennie zgłodniali książek czytelnicy wypożyczają po 500-600 książek, także w dziale dla dzieci nie brakuje chętnych do wypożyczenia książek czy gier.

W bibliotece (także w filii) funkcjonują wyłącznie wypożyczalnie zbiorów: książek, filmów, gier planszowych i czasopism. Zamknięty został wolny dostęp do zbiorów. Do odwołania nie można korzystać z czytelni, stanowisk komputerowych, kącika malucha, szatni.

Książki i inne materiały biblioteczne należy  zwracać wyłącznie do trezora/wrzutni, znajdującej się przy wejściu do biblioteki. Zwrócone materiały zdejmowane są z konta czytelnika po 14 dniach. Nie będzie naliczana opłata za przetrzymanie.

Po wejściu do biblioteki  należy zdezynfekować dłonie w wyznaczonym do tego miejscu, w bibliotece należy przebywać w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych, należy zachować odległość minimum 2 m pomiędzy osobami.

W wypożyczalniach mogą jednorazowo przebywać maksymalnie po 4 osoby, w filii bibliotecznej – 3 osoby.

W celu usprawnienia obsługi pracownicy biblioteki proszą, aby czytelnicy korzystali w domu z katalogu internetowego biblioteki i przychodzili z listą poszukiwanych tytułów lub zamawiali określone pozycje telefonicznie lub e-mailem mbp@biblioteka.lebork.pl  (odbioru w ciągu 2 dni). Bezpłatne kody dostępu do ebooków można otrzymać dzwoniąc na nr telefonu 59 8622 307.

 Po wypożyczeniu zbiorów bibliotekę główną należy opuszczać przez drugie wyjście, przy szatni.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24