Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Tragiczne potrącenie...

Tragiczne potrącenie 14-letniego rowerzysty na pasach dla pieszych

wyświetlony 9982 razy
Change text size Save as PDF RSS

Po godz. 16 na ul. Michała Mostnika w Lęborku doszło do tragicznego w skutkach potrącenia 14-letniego rowerzysty, który przejeżdżając przez pasy dla pieszych został potrącony przez samochód osobowy a następnie wpadł pod auto marki KIA jadące z naprzeciwka.

Z pierwszych informacji wynika, że stan dziecka jest ciężki. Doznał on poważnych obrażeń głowy. Na miejscu najszybciej byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy natychmiast zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Jednak stan chłopca jest na tyle poważny, że zdecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Na miejscu trwa akcja ratownicza, natomiast policjanci sprawdzają i wyjaśniają okoliczności zdarzenia - informuje asp. sztab. Magdalena Zielke po. oficera prasowego KPP w Lęborku. - Niestety dzieci – nie mając przykładu u dorosłych – coraz częściej przejścia dla pieszych traktują, jak ścieżki rowerowe i wjeżdżają pod nadjeżdżające samochody, nawet nie dając szans kierowcy na wyhamowanie przed pasami.

Niestety edukacja zawodzi, Kierowcy jednośladów coraz częściej doprowadzają do takich właśnie zdarzeń. Jazda po chodnikach i nagły wjazdy na przejścia dla pieszych, to zmora niejednego kierowcy samochodu. Niestety rowerzyści świadomie doprowadzają do takich sytuacji, a należy przypomnieć, że w zderzeniu z samochodem, to zawsze oni będą bardziej poszkodowani.

Zaapelowalibyśmy do rowerzystów o zachowanie ostrożności, zwłaszcza jeśli nie poruszają się ścieżkami rowerowymi, ale jazda po chodniku, który służy pieszym i jazda po pasach, to dla kierowcy jednośladu rzecz "normalna". Na dodatek kierowca, który zwraca rowerzyście uwagę, że musi przez niego nagle hamować, w odpowiedzi usłyszy kilka niemiłych słów, czego jestem przykładem jako kierowca samochodu.

Apeluję więc, szanujmy własne zdrowie i życie, i nie stwarzajmy zagrożenia na drodze.

Adam Reszka

32 komentarzy:
Krzysztof pisze:
19:21 12.08.2020 r.

Jestem mieszkańcem ul .Mostnika i również kierowcą. Nie oceniam sytuacji, jednak chcę zwrócić uwagę na to, że nasza ulica jest traktowana jak tor wyścigowy nie od dzisiaj. Ulgę poczuliśmy kiedy założono spowalniacze, niestety nie na długo, bo zostały zlikwidowane i znowu wszyscy pędzą. Szkoda bo spowalniacze zdawały tam egzamin i rzeczywiście kierowcy zwalniali!!!!

Ona pisze:
11:34 13.08.2020 r.

Zgadza się, codziennie rano wyjeżdżam z ul. Rodła jak były spowalniacze to można było wyjechać normalnie ale teraz jest znów bardzo ciężko bo kierowcy pędzą.

Daniel pisze:
16:51 11.09.2020 r.

Kierowcy wyjeżdzający z Rodła na Mostnika powinni mieć do dyspozycji lustro aby widzieć czy nic nie nadjeżdża. Ewentualnie Rodła powinna stać się jednokierunkową w stronę Stryjewskiego. Inaczej pozostaje rosyjska ruletka.

Alicja pisze:
19:35 12.08.2020 r.

Strasznie napuszczacie na rowerzystów jakby kierowcy samochodów byli bez skazy. Wstydźcie się bo ten artykuł nie jest obiektywny. Nie pozdrawiam.

Marcin pisze:
07:53 13.08.2020 r.

Jak dla mnie to Pani jestem w błędzie. Jestem kierowcą jednoślady samochodu i roweru i zawsze zdaje sobie sprawę że nie jestem sam na drodze przyznaję że zdążyło mi się jechać rowerem po chodniku. Byłem nie raz świadkiem jak młodzi ludzie i STARSI nawet nie spróbują się rozejrzeć przed wejściem na przejście. Ja rozumiem "PIERSZENSTWO NA PASACH" ALE CZY za wszelką cenę? Mamy tutaj kolejny tego przykład dwa auta z dwóch stron świadczą o tym że raczej osoba na pasach nawet nie próbowała się rozejrzeć. Strona bardzo dobrze zwraca uwagę na problem ,który jest .

młoda pisze:
19:53 12.08.2020 r.

Żal mi dziecka i jego rodziny, oby wrocil do zdrowia,sama bylam przerażona gdy widzialam ladujacy helikopter. Współczuję tez kierowcom.

Kornelia pisze:
20:02 12.08.2020 r.

Do Alicji
Kobieto jak być obiektywnym kiedy rowerzyści zachowują się jak święte krowy!
Szkoda dziecka ale nie miał dobrych wzorców..
Z roweru się schodzi i się czeka, aż samochód się zatrzyma.

ja pisze:
20:19 12.08.2020 r.

A gdyby tak kierowcy zawsze zatrzymywali sie przed pasami widząc zbliżających się ludzi, byłoby bezpieczniej,

Refleks pisze:
02:59 13.08.2020 r.

Kornelia Zamknij tą swoją pizde jest 2020rok to czego ty się spodziewasz że każdy będzie się na pasach zatrzymywał? Raczej nie jak tak nie będziecie zapierdalać to nie będzie wypadków proste i pal gume kurwa

Dorefleksa pisze:
06:25 13.08.2020 r.

W oborze się wychowałeś ?

Typowy Polak pisze:
15:00 13.08.2020 r.

Refleks mógłbyś zamknąć swój ryjek i jeździć dalej rowerkiem. A potem się dziwicie że dzieci nie mają wzorców bo trafią na takiego patusa jak on. Myśli ze ma 15 lat i jest dorosły a w internecie anonimowy. Idz się chłopczyku wypłacz do mamy że cię w internecie wyzywają.

Anisz pisze:
20:23 12.08.2020 r.

Do Korneli: Kobieto nie byłaś nigdy młoda ? Nie pędziłaś na rowerze jak szalona ? Nie wiesz co to jazda bez trzymanki? To strasznie Ci współczuje. Wyobrażam sobie jakie Ty miałaś wzorce wychowawcze, pewnie owinięta w folię bąbelkową i w łupince na głowie wsiadalaś na rower z bocznymi kółkami.

same zło pisze:
22:32 12.08.2020 r.

No i takie przynosi skutki Twój tok myślenia, ale gdyby ten 14-latek pomyślał, to może by się tak nie skończyło

zen pisze:
22:43 12.08.2020 r.

Jeżeli przejścia dla pieszych nie przecina ścieżka rowerowa , to każdy rowerzysta powinien zejść z roweru i przeprowadzić rower po pasach. Rowerzysta może przejechać przez pasy bez zarzymywania się wtedy kiedy przejście jest opatrzone znakiem D-6a lub D-6b.Szkoda chłopca, mam nadzieję ,że z tego wyjdzie.

Pulsar pisze:
20:28 12.08.2020 r.

Edukacja najmłodszych to najważniejsze. Mam na myśli edukację zaczynającą się od najmłodszych lat w domu. PRZYKŁAD :
Na ulicy Nadmorskiej ( za ul Poznańską wzdłuż działek w kierunki Nowej Wsi) zrobiony jest chodnik dla pieszych, jezdnia dla pojazdów i ścieżka rowerowa. Wielokrotnie widzę rodziców z małymi dziećmi jadących rowerem nie ścieżką rowerową, a jezdnią. Jestem kierowcą, ale też czasami rowerzystą i skoro jest ścieżka to bezwzględnie rowerzyści powinni jeździć nią. Taki przykład dajemy dzieciom?
Bardzo często jeżdżą całe rodziny z dziećmi i przejeżdżają przez jezdnię po przejściu dla pieszych. To skoro dorośli idą na skróty, to jak mają dzieci postępować poprawnie?

refh pisze:
18:42 14.08.2020 r.

Pieszy – osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami. Za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, A TAKŻE OSOBĘ W WIEKU DO LAT 10 KIERUJĄCĄ ROWEREM POD OPIEKĄ OSOBY DOROSŁEJ
Pulsar jest to jak najbardziej poprawne i zanim coś napiszesz to sprawdź u źródła

Pulsar pisze:
14:04 17.08.2020 r.

rafh najpierw przeczytaj to co napisałem ze zrozumieniem, a potem napisz coś na ten temat mądrego, bo to co napisałeś nie ma związku z moim komentarzem.

Kierowca pisze:
20:46 12.08.2020 r.

Chłopcu życzę dużo zdrowia i oby jego nauczka skończyła się na pobycie w szpitalu. 14-latek to już też nie jest małe dziecko i powinien być świadomy zagrożenia. Może się zapomniał może przez temperaturę Był roztargniony może miał co innego w głowie. Nie zmienia to faktu że w przypadku przejścia dla pieszych bez przejazdu dla rowerów to rowerzysta ponosi odpowiedzialność za stworzenie niebezpiecznej sytuacji.
Trzymam kciuki za powrót do zdrowia i mam nadzieję że ta sytuacja będzie przestrogą dla nie tylko dzieciaków ale również dorosłych użytkowników jednośladów!

refleks pisze:
02:54 13.08.2020 r.

Niezła nauczka lepiej nie komentuj bo robisz z siebie chuj wie kogo

zen pisze:
22:32 12.08.2020 r.

O zasadach poruszania się rowerem
https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/prawo-dla-rowerzystow-10-zasad-jazdy-i-pierwszenstwa/5xwb854

As pisze:
00:58 13.08.2020 r.

Chłopiec będzie miał szczęście jak przeżyje A ludzie jak zwykle kłócą się o najmniej istotna rzecz. Helikopterem przewieziony do Gdańska. 3maj sie chłopaku!!!

BM pisze:
01:18 13.08.2020 r.

Zapraszam na ulicę Bohaterów Monte Cassino Dzieci jeżdżą na rowerach wrotkach i hulajnogach ULICĄ .ZERO REAKCJI

Mietek pisze:
04:20 13.08.2020 r.

Jacy rodzice takie dzieci .wiadomo skąd ich tam przeprowadzono .

Refleks pisze:
02:52 13.08.2020 r.

Gdyby auto tak nie zapierdalało to by się nic nie stało więc jak młodziak nie przeżyje to on będzie miał to w głowie że zabił 14 letnie dziecko
Będzie mu się śniło po nocach
Więc ten artykuł to chuj JEBAĆ WAS KURWU

Karol pisze:
11:10 13.08.2020 r.

Czy możesz pisać komentarze bez wulgaryzmów?

Mietek pisze:
05:15 13.08.2020 r.

Proszę sprawdzić z jakiego nr telefonu ten prymityw tak wulgarnie pisze i podać jego dane,aby odpowiedni ludzie nauczyli go prawidłowo się wysławiać i pisać.nigdy nie jest za pużno.a może to jeden z patoli.

Stefka pisze:
07:43 13.08.2020 r.

Ten prymityw to zapewne wujek chłopca, który wypowiada się w podobny sposób również na fb.

Asia pisze:
10:19 13.08.2020 r.

Szkoda dzieciaka, ale.. Nie wsadzajcie wszystkich kierowców do jednego wora. Są tacy którym przydałoby się zrobić ponowny egzamin na prawo jazdy lub po prostu zabrać im to prawko, ale to jest ułamek.
Chłopaka potrąciły dwa samochody. Taki jest fakt. I nie ma co usprawiedliwiać dzieciaka "bo to jego młodzieńcze prawo robić takie rzeczy", wtargnął na jezdnię wjeżdżając rowerem na przejście. Bardzo prawdopodobne jest to, że gdyby zszedł z roweru i poczekał aż kierowcy go zobaczą i chociaż zwolnią aby mógł sobie na spokojnie przejść, nie byłoby tej sytuacji.
Życzę chłopcu powrotu do zdrowia, a kierowcą zdarzenia spokoju.

Rafonix pisze:
18:41 13.08.2020 r.

I co rzyje?

Leonidas77 pisze:
20:41 13.08.2020 r.

Prośba do tego klijenta z pod szyldu refleks aby nauczył się poprawnej polszczyzny i kulturalnych słówek w pisaniu komentarzy.Bo to forma multury pokazuje że to najwyższy czas się dokształcić myślę że w tym mieście powiatowym znajdzie się szkoła gdzie będzie mógł nadrobić zaległości z języka polskiego.A rok szkolny już niedługo się rozpocznie także edukację czas zacząć z hasłem nauka to klucz do wiedzy.A w tej edukacji jest sporo miejsca dla każdego piechura i zmotoryzowanego bo przejścia dla pieszych i przejazdy kolejowe to jest tragedia w naszym kraju.

Xxx pisze:
08:24 14.08.2020 r.

Po co wy tu w ogóle wszyscy komentujcie nie macie co robic czy brak chętnych do pogadania z wami ?

YYYYYYY pisze:
11:40 14.08.2020 r.

No właśnie sam zadaj sobie te pytanie.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24