Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Kremy ekologiczne - co je...

Kremy ekologiczne - co je wyróżnia?

wyświetlony 1747 razy
Change text size Save as PDF RSS

Kosmetyki ekologiczne to duża grupa produktów, które posiadają wciąż rosnącą rzeszę zwolenników. Pośród nich na szczególną uwagę zasługują z pewnością właśnie kremy, gdyż zdaniem wielu z nas stanowią jeden z istotniejszych elementów w pielęgnacji skóry. Powinniśmy jednak pamiętać, że nasza skóra będzie wyglądać pięknie dopiero wtedy, gdy będziemy dbać o nią w pełni, czyli wykonując demakijaż, odżywiając i nawilżając,a także usuwając zrogowaciały naskórek. Potrzebujemy więc dość szerokiego pojęcia i co najmniej kilku równie istotnych kosmetyków. Z pewnością jednak właśnie kremy ekologiczne są czymś, o czym nie powinnyśmy i nie chcemy zapominać dla dobra naszej cery.

 

Co to jest krem ekologiczny?

Pod pojęciem „ekologiczny” większość z nas prawidłowo odczytuje stwierdzenie „przyjazny dla środowiska”. W przypadku kremów odnosi się to do wielu etapów jego powstawania. W pierwszej kolejności są uprawy roślin, z których pozyskiwane są m.in. składniki aktywne do stworzenia kosmetyków. Plantacje powinny spełniać określone normy, posiadać certyfikaty, ale co najważniejsze nie stosować w czasie produkcji sztucznych, chemicznych nawozów. Następnie, gdy takie składniki trafiają do laboratorium FEMI muszą zostać odpowiednio przetworzone, tak aby możliwe było wykorzystanie wszystkich ich dobroczynnych dla skóry właściwości, a jednocześnie należy zadbać, aby nie były dodawane żadne sztuczne substancje, związki chemiczne czy sztuczne konserwanty. Na koniec opakowanie, które również powinno być biodegradowalne lub, aby można było poddać je recyklingowi. 

 

Jak kupować kremy ekologiczne?

Warto dokładnie poznać zasady związane z czytaniem etykiem produktów kosmetycznych INCI. Jeśli zgłębimy podstawowe informacje z pewności po krótkim czasie będziemy bezbłędnie rozpoznawać, co jest dla naszej skóry korzystne, a czego lepiej unikać. Kosmetyki ekologiczne, wegańskie, pochodzące od renomowanych producentów, takich jak FEMI, to gwarancja najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania. Duża ilość pochodzących prosto z natury składników odżywczych sprawia, że nasza skóra nabierze blasku, zostanie pobudzona do procesów samoregeneracji i będzie wyglądać pięknie i promiennie każdego dnia. Pamiętajmy, żeby nie sugerować się  jedynie ceną produktu i informacją zawartą na jego etykiecie dużymi literami, czy wypowiedzianą w reklamie. Zawsze samodzielnie dokładnie sprawdźmy, co kupujemy.

 

Doświadczenie zobowiązuje

FEMI to marka, działająca z sukcesami na polskim rynku od niemal 30 lat. W tym czasie na rynku pojawiło się wiele niepowtarzalnych produktów skomponowanych osobiście przez ich twórczynie Hannę Łopuchow. W tym czasie do fanek tworzonych z pasją i wiedzą produktów ekologicznych, wegańskich, naturalnych dołączały kolejne kobiety. Laboratorium FEMI stale się  rozwija, jednak stawia przede wszystkim na wysoką jakość i całkowite zadowolenie swoich klientów. Przekonanie, że to właśnie matka natura dała nam to co najlepsze, do codziennej pielęgnacji skóry i zachowania jej urody, jest tu tak silne, że przekonuje w krótkim czasie nawet największych niedowiarków i skutkuje nieskończoną miłością do kremów ekologicznych od FEMI, ale także do pozostałych produktów, oferowanych przez tego producenta.

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24