Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Ptasie miasteczko już działa!

Ptasie miasteczko już działa!

wyświetlony 1416 razy
Change text size Save as PDF RSS

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji 22 października dokonano otwarcia "Ptasiego miasteczka" przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

Uczniowie będą mogli przez cały okres jesienno-zimowy przynosić ziarna słonecznika, słoninę oraz inne jedzenie dla ptaków i umieszczać w karmnikach. Karmniki zostały ufundowane przez OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz przez uczniów szkoły.

- W dalszym ciągu jeśli ktoś chciałby ufundować karmnik będziemy bardzo wdzięczni. Na pewno znajdzie też swoje miejsce w naszym miasteczku. - mówi Michał Sałata, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku

OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków ufundowało także książeczki edukacyjne "Ptasie zabawy" oraz koszulki wolontariackie "Gdziekolwiek lecisz - Mierz wysoko!".

Miasteczko powstało z myślą o gatunkach ptaków, które nie odlatują na zimę a potrzebują naszego wsparcia aby przetrwać do wiosny.

red.

 

1 komentarzy:
nieznany pisze:
16:07 20.01.4681 r.

kto jest kto?


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24