Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Magiczne Mikołajki w Maszewie...

Magiczne Mikołajki w Maszewie Lęborskim

wyświetlony 778 razy
Change text size Save as PDF RSS

W Domu Kultury w Maszewie- filii GCK Cewice. Na nadmiar pracy nikt nie narzekał, wszyscy starali się dobrze przygotować do Mikołajek.

Dla wszystkich zbliżające się święta bożego narodzenia to czas wyjątkowy. Szczególnie gdy wokół nas różnego typu obostrzenia związane z pandemią.

Mimo to udało się podarować troszkę szczęścia najmłodszym mieszkańcom sołectwa Maszewo Lęborskie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przed budynkiem domu kultury wybudowano Dom Świętego Mikołaja. Tam z pomocą śnieżynki Mikołaj rozdawał słodkie prezenty. Święta to czas pomagania. Wspólnie z wolontariuszami przygotowano stoisko ze świątecznymi ozdobami wspierając budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Nie mogło zabraknąć także wsparcia dla małej Laury Paczuły, która ma 18 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni „SMA”.

Dzieci chętnie uczestniczyły w biegu pt. „Dzieci biegają dla dzieci”. Aby uczestniczyć w biegu trzeba było dokonać wpłaty na fundację, która zbiera pieniądze dla Laury Paczuły. Medale mali biegacze odbierali podczas spotkania Mikołajkowego 5 grudnia o godz. 17:00. Rozwiązano również konkurs pt. ,,List do Mikołaja”. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie dzieci a w szczególności list, który napisał Radosław Choszcz z Maszewa Lęborskiego. Był to naprawdę magiczny dzień dla wszystkich mieszkańców.

Tekst. Michał Sałata

Fot. Dom Kultury w Maszewie

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24